AKTUALNOŚCI

Bezpłatny webinar pt. „Podatek od śladu węglowego (CBAM) – nowe wyzwanie dla importerów” – 23.02.2023 r. godz. 10.45

15.02.2023

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Stowarzyszeniu „Promocja Przedsiębiorczości” w Opolu we współpracy z Europe Direct Opole zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Podatek od śladu węglowego (CBAM) - nowe wyzwanie dla importerów”, który odbędzie się w dniu 23 lutego 2023 r. od godz. 10.45 do godz. 12.30.

Webinar jest adresowany dla wszystkich podmiotów dokonujących importu do UE takich towarów jak m.in. nawozy, cement, produkty stalowe i aluminiowe, a także wybrane chemikalia. Uczestnicy webinaru dowiedzą się o rewolucyjnych zmianach w zakresie obowiązków formalnych i zobowiązań finansowych, jakie czekają ich w związku z wprowadzeniem podatku od śladu węglowego. Pierwsze obowiązki mają wejść w życie jeszcze w 2023 r.

Webinar poprowadzą:

Pani  Magdalena Chmielewska-Cholewa. Doradca podatkowy, Partner w KDCP Rutkowski i Wspólnicy. Doświadczony doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie ceł, VAT i akcyzy. W KDCP odpowiedzialna za obszar celny i VAT. Doradca ds. celnych, VAT i akcyzowych dla największych polskich i zagranicznych spółek zaangażowanych w krajowy i międzynarodowy obrót towarami. Autorka licznych publikacji dotyczących ceł, VAT i akcyzy. Prelegentka na konferencjach naukowych i branżowych.

Panie Aleksandra Andrzejewska. Doradca podatkowy, Manager w KDCP Rutkowski i Wspólnicy. Doradca podatkowy z kilkuletnim doświadczeniem w obszarze VAT, akcyzy i ceł. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z  międzynarodowym obrotem towarowym. W przeszłości pracowała w EY. Jest autorką i współautorką wielu publikacji w prasie branżowej.

Ponadto podczas szkolenia wystąpią przedstawiciele Głównego Punktu Informacyjnego FE w Opolu, którzy przedstawią ofertę Sieci PIFE, w tym usługi INNOPOINT oraz ogólne informacje o programie FENG.

Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu. Wyżej wymieniony sprzęt nie obliguje Państwa do udostępniania swojego wizerunku, jest potrzebny, aby móc aktywnie uczestniczyć w szkoleniu. Szkolenie odbędzie się poprzez platformę ClickMeeting. Dostęp z poziomu przeglądarki na komputerze i telefonie, zalecana przeglądarka Chrome

Link do transmisji prześlemy w dniu szkolenia Prosimy o podawanie adresów e-mail, na które zostanie wysłane zaproszenie do logowania na szkolenie.

Udział w szkoleniu można zgłosić poprzez odesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 22.02.2023 r. na adres 

e-mail: m.stylska@spp.opole.pl

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Z jednej firmy w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby.

Formularz
Program« wstecz