AKTUALNOŚCI

Seminarium "Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski. Rejestracja 2018 w pigułce

24.10.2017

Szanowni Państwo

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Stowarzyszeniu "Promocja Przedsiębiorczości" wraz z Biurem ds. Substancji Chemicznych, Krajowym Centrum Informacyjnym ds. REACH i CLP serdecznie zapraszają na bezpłatne seminarium pn. "Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski. Rejestracja 2018 w pigułce", które odbędzie się 09.11.2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia "Promocja Przedsiębiorczości" przy ul. Damrota 4, III piętro w Opolu.

W związku ze zbliżającym się terminem rejestracji pełnej (1 czerwca 2018 rok) zapraszamy wszystkie mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w seminarium poświęconemu tematyce rozporządzenia REACH, a przede wszystkim wypełnieniu obowiązków rejestracyjnych. Przypominamy, że art. 5 tego aktu prawnego wskazuje, że jeżeli firma nie zarejestruje swojej substancji w określonym terminie nie będzie mogła jej produkować/importować i wprowadzać na rynek unijny. Proces rejestracji jest na tyle skomplikowany i kosztowny, że do działania należy przystąpić wcześniej, dlatego też nasze seminarium mają Państwu wskazać różne możliwości pomocy i wsparcia oraz sposób postępowania podczas dokonywania rejestracji substancji.

Seminarium skierowane jest do mikro, małych i średnich firm z terenu woj. opolskiego.

Seminarium poprowadzi pani Dr inż. Monika Wasiak-Gromek oraz pan Krzysztof Domański z Biura ds. Substancji Chemicznych, Krajowe Centrum Informacyjne ds. REACH i CLP.

W załączeniu formularz zgłoszeniowy oraz agenda seminarium. Z jednej firmy w seminarium mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby.

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 03 listopada 2017 r. na adres e-mail: een@spp.opole.pl

Liczba miejsc ograniczona do 18 osób. Po tej dacie zostaną Państwo poinformowani o zakwalifikowaniu się na listę uczestników.

Seminarium współfinansowane przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Rozwoju ze środków budżet Państwa.« wstecz